Vai pirkt akumulatoru internetā?

Posted on Posted in Interneta veikali

Kad jāveic svarīgs pirkums, tad šaubāmies, kur to labāk veikt, kādu pārdevēju un preces modeli izvēlēties. Ja precei ir būtiska nozīme, tad nevaram kļūdīties, jo gribam pašu labāko rezultātu. Tā pavisam noteikti bija, kad manai automašīnai vajadzēja jaunu akumulatoru.

Nopirku lietotu auto. Un jau pēc dažiem mēnešiem sapratu, ka akumulators nav labs, tāpēc jāmeklē jauns. Tuvojās ziema, tāpēc ar to nevarēja riskēt. Nedrīkstēju pieļaut, ka aukstajā laikā auto mani pieviļ.

Tā kā īpaši neko nezinu par akumulatoriem, tad vispirms izpētīju informāciju par to, kādi ir akumulatori automašīnām, kā tie atšķiras, kādiem parametriem jāpievērš uzmanība, iegādājoties jaunu akumulatoru. Vispār es nemaz nezināju, ka akumulatori var būt arī slikti, pareizāk sakot, neatbilstoši konkrētajai automašīnai. Akumulatori ir jāpielāgo izmēra ziņā, jāpārliecinās, ka skavas ir izvietotas tā, lai varētu pieslēgt konkrētajai automašīnai.

Vispār līdz šim man nebija ne jausmas, ka akumulatori var visi nebūt vienādi izmēros, ka var atšķirties vadi un pievienojuma vietas. Jā, tā jau ar sievietēm ir, nesekojam mēs līdzi tehniskām lietām. Pareizāk sakot, man tas īpaši neinteresē. Līdz tam brīdim, kad pašai vajadzēja pirkt akumulatoru.

Ja internetā pirku datoru, varu arī akumulatoru

Internetā pētīju ne tikai informāciju un ieteikumus, bet arī to, kādi akumulatori pārdevējiem ir piedāvājumā. Un secināju, ka diez vai vispār ir vērts doties uz veikalu, jo pārdevēji savos interneta veikalos piedāvā lielu izvēli un filtrus, kas ļauj piemeklēt akumulatoru tieši konkrētajam auto modelim. Vienu brīdi man bija šaubas par to, vai pirkt akumulatoru internetā, vai nesanāks vilšanās un naudas neapdomīga tērēšana. Tad aizdomājos, ka es taču pirku internetā datoru, arī ledusskapi un citas svarīgas lietas. Kāpēc gan tie nevarētu būt arī akumulatori?

Tāpēc vajadzīgo preci pasūtīju interneta veikalā, lai aiztaupītu sev lieku došanos uz Rīgu, kur konkrētajam pārdevējam, kurš piedāvāja izdevīgāko cenu, bija arī veikals. Pasūtīto akumulatoru man jau nākamajā dienā piegādāja uz mājām. To varēja uzreiz nomainīt. Un viss derēja lieliski. Atbilda gan izmērs, gan visas savienojumu vietas bija pareizi izvietotas. Tāpēc biju apmierināta, ka man pašai izdevās visu paveikt.

Kāpēc uzmanīt akumulatoru?

Kāpēc vispār akumulators kā automašīnas sastāvdaļa ir uzmanības vērts? Jo no tā ir atkarīgs, vai auto vispār varēs iedarināt. Ja ir sliktas riepas, auto principā iet, ja ir nolietoti amortizatori, tad arī auto vēl var ekspluatēt. Ja nedarbojas akumulators, tad nenotiek nekas. Auto vispār nevar iedarināt.

Un slikta akumulatora gadījumā liels risks tādu situāciju piedzīvot ir tad, ja āra temperatūra ir zema. Ziemas rītā, kad jābrauc uz darbu krietns gabals, auto var vienkārši nereaģēt, akumulatora dēļ to nebūs iespējams iedarbināt. Tāpēc ir laikus jāpārliecinās par to, kāds ir akumulators.

Eksperti iesaka pirms ziemas arī labus akumulatorus uzlādēt, lai aukstajos mēnešos nebūtu nekādu problēmu. Tajā laikā akumulatoram slodze ir lielāka, jo automašīnā tiek izmantoti sildītāji. Tad nebūs jāsatraucas, ka netiekat uz darbu vai paliekat veikala stāvlaukumā ar automašīnu, kas nedarbojas.

Ja akumulators ir jau lietots vairākus gadus, tas strādā slikti un īslaicīgi arī ar uzlādēm, tad ir skaidrs, ka jāskatās jauna virzienā.

Akumulatori ir pieejami plašā piedāvājumā, tāpēc nevajadzētu būt grūtībām atrast tieši to, kas nepieciešams jūsu automašīnai. Protams, internets ir noderīgs palīgs, lai vispār iepazītos ar piedāvājumu, modeļim, to parametriem, arī kādiem zinošu cilvēku ieteikumiem, kas palīdzēs pieņemt pašu labāko lēmumu, lai tiktu pie laba akumulatora par izdevīgu cenu. Internetā ir ērti arī veikt cenu salīdzināšanu, tas neaizņem daudz laika, ļauj uzzināt, kuros veikalos un interneta vietnēs tieši tajā brīdī vēlamajai precei ir mazāka cena.

 

Leave a Reply