Arī vecam cilvēkam nepieciešama digitāla vide

Posted on Posted in Vispārīgs

vecs cilvēks izmanto datoruVecu cilvēku aprūpe nebūt nav vienkāršs uzdevums. It sevišķi, ja jārūpējas par sev tuvu cilvēku, kas vēl, šķiet, tikko darbīgi rušinājies dārzā vai garāžā, bijis dzīvespriecīgs un žirgts. Vecums ir ķermenī, sirdī cilvēks var būt vienmēr jauns un sparīgs. Tāpēc nedrīkst cilvēku atstāt vienu ratiņkrēslā vai istabā uz dīvāna ar adīkli blakus. Arī vecam cilvēkam nepieciešama mūsdienīga aprūpe, atpūta un digitāla vide!

Vecu cilvēku aprūpe uzliek slogu radiniekiem. Tāpēc bieži vien aprūpējamais paliek, šķietami, novārtā, jo nevienam īsti nav laika “krāmēties”. Bet vajadzētu padomāt par to, kā cilvēku izklaidēt, lai viņam nerastos apātija un skumjas.

Ja aprūpējamais vienmēr bijis aktīvs, padariet arī šobrīd viņa ikdienu aktīvu. Iespējams, ka omītei vai opītim pat ļoti patiks dažādas aplikācijas un spēles, kas izmantojamas uz planšetdatora. Tas būs pārredzamāks nekā telefons un daudz ērtāks kā dators. Toties planšetdatoru varēs izmantot arī laukā, sēžot dārzā vai terasē.

Vecu cilvēku aprūpe nenozīmē tikai sēdēšana blakus un palīdzēšana pienesot nepieciešamās mantas. Vecu cilvēku aprūpe – tas ir morāls atbalsts. Bet, katrā ziņā, omītes ikdiena būs daudz vieglāka, ja nebūs jādomā par uzkopšanas darbiem! Izmantojiet jaunākās tehnoloģijas, iegādājieties robotu putekļusūcēju, kas paveiks tīrīšanas darbus jūsu vietā.

Nu jau roboti spēj paveikt ļoti daudz jūsu vietā. Pavisam nesen parādījies robots, kas nomazgā logus. Vai gan vecs cilvēks to vairs nav paveikt? Un ja nav kas palīdz, arī šāds robotiņš būs labākais palīgs un draugs.

Iespējams, ka šķiet nedaudz muļķīgi omītei vai opītim piedāvāt spēlēt spēles. Bet, ticiet vai ne, veciem cilvēkiem spēles patīk tik pat ļoti kā jauniešiem! Un, kas ir svarīgākais, tas ir lielisks laika kavēklis.

Padomājiet par interaktīvo televīziju. Ja jums tādas vēl nav, obligāti pieslēdziet televīziju, kas dos iespēju omītei vai opītim ierakstīt TV pārraides, noskatīties pārraides arhīvos vai iegādāties filmas, kuras pašlaik TV nerāda. Ja televizors aprīkots ar internetu, iemāciet rīkoties ar YouTube! Tas būs veids, kā izklaidēties lietainos vai vēsos vakaros, kad nav vēlmes lasīt vai adīt, vai pavadīt laiku pagalmā,

Neaizmirstiet, ka veciem cilvēkiem ir ļoti svarīgi, lai radinieki allaž būtu tuvumā. Apciemojiet omīti, opīti, parunājieties. Veltiet laiku, lai uzklausītu kādu viņu jaunības stāstu, atvediet ciemos mazbērnus! Jo ikvienam no mums ir svarīga ĢIMENE. Un katrs ar laiku paliek vecs. Mēs paši taču nevēlamies vecumdienas pavadīt vientulībā…

Atcerieties, ka aprūpē vienmēr palīdzēs profesionāļi. Ļoti noderīgi būs TENA produkti.  Tā ir labākā izvēle, kad runa ir par specializētiem produktiem veciem cilvēkiem un ne tikai.

Esiet blakus, tas ir pats galvenais!

 

Leave a Reply