Digitālās tehnoloģijas un tavs auto

Posted on Posted in Vispārīgs

Laikiem un tehnoloģijām mainoties un attīstoties attīstās arī mūsu automašīnas. Ja kādreiz bijām raduši braukt ar manuālo pārnesumkārbu un bez stūres pastiprinātāja, tad tagad reti kurš zina, ko nozīmē griezt auto stūri ar spēku. Tāpat visiem zināms, cik interesanti ir sekot līdzi spidometra bultiņai un citiem rādītājiem un kāda bēda ir tad, kad šie rādītāji atsakās darboties. Bet mūsdienās arī auto pasaulē viss kļūst digitalizēts.

Krāsains digitālais mērinstrumentu bloks – tas mūsdienīgam auto vairs nav nekāds retums. Un, jāsaka, ka izskatās ļoti pat eleganti! Visas bultiņas un cipariņi ir digitāli, nekādu mehānisko bultiņu, kas skraida un trīc pie vibrācijām.

Krāsainajā ekrānā bez jau tradicionālās informācijas – braukšanas ātruma, motora apgriezieniem, dzesējamā šķidruma temperatūras, degvielas līmeņa rādītāja un bortdatora rēķiniem nu jau var aplūkot arī informāciju par auto riepu spiedienu, audiosistēmas iestatījumiem, kā arī atpakaļgaitas sensoru signālu grafisku zīmējumu.

ekransTiem, kam patīk pārmaiņas uz dažādība, priecīga vēsts – paneļa krāsu iespējams mainīt. Citiem auto tā mainās pati atkarībā no tā, kādu braukšanas režīmu šoferis izvēlējies.

Tāpat digitālās tehnoloģijas plaši pielietotas auto riepu testos. Trasēs, kurās tiek izmēģinātas auto riepas, tehnoloģijas ir ļoti augstā līmenī. Kā gan citādi būtu iegūstami tik detalizēti un smalki rezultāti, izcili video un perfekti nostrādāti grafiki. Vai cilvēks vien saviem spēkiem, bez datora palīdzības, maz būtu spējīgs ko tādu paveikt. Un tas viss mūsu drošības vārdā.

Mūsdienu automašīnas ir piepildītas ar elektroniku līdz pat “jumtam”. Protams, jaunās tehnoloģijas ļoti atvieglo braukšanu un uzlabo drošību. Tomēr, ja kaut kas “noplīst”, skāde ir daudz lielāka, nekā ja sabojājas veca auto kāda mehāniskā daļa… Izcenojumi ir neiedomājami augsti, vēl jo vairāk tāpēc, ka auto jāremontē salonā pie dīlera.

Nākotnē noteikti redzēsim pavisam digitālus auto pārvietojamies pa ielām. Kas zina, varbūt pat varēsim mainīt sava auto krāsu atkarībā no noskaņojuma? Vairs nepārsteidz neviens scenārijs. Digitālās tehnoloģijas uzlabo mūsu ikdienu, tas ir fakts. Ne tikai telefonos, skolas solā un darba vietā, bet arī braucot ar auto. Visu ir iespējams sinhronizēt, savienot un sekot līdzi. Drīz, pavisam drīz, varēsim strādāt sēžot pie auto stūres, varēsim runāt pa telefonu redzot cilvēku sev priekšā, kamēr auto stūrēs pats. Fantāzija? Iespējams, bet mūsdienās VISAS fantāzijas ir realizējamas!

Leave a Reply