Digitalizētais laikmets – no virtuves līdz vannasistabai

Posted on Posted in Mājai

Mēs katru dienu vēlamies atvieglot savas ikdienas gaitas. Mums vairs nepatīk gaidīt parastās rindās – ieviesti ērti numuriņi, kurus paņemt un gaidīt, kad pienāks mūsu kārta. Mēs negribam gaidīt, negribam zvanīt, negribam rezervēt un pasūtīt komunicējoties ar dzīviem cilvēkiem, esam pieraduši visu izdarīt neatejot no sava datora, ar pāris klikšķiem…

Gudrā māja

Tiem, kam naudas ir pilnas kabatas, tiem patīk izmēģināt ko nedaudz savādāku kā ikdienā. Piemēram, parasta dzīvokļa vietā dzīvot patiešām “gudrā” mājā. Tā ir pamatīgi digitalizēta māja, ar kuru var komunicēt kā ar īstu, saprotošu radību. Ieslēgt un izslēgt gaismas ar pāris plaukstu sitieniem vai frāzēm. Un tas ir tikai sākums…

Virtuve, kurā nav ko gatavot

Virtuves krēsli vairs nav tiki parasti krēsli – tie ir ērtāki, izskatīgāki un datorizētāki, tie pielāgojas sēdētāja pozai un ķermeņa izliekumiem. Virtuvē uzturēties paliek aizvien patīkamāk. Vēl jo vairāk – virtuvē vairs nav jāgatavo ēst. Dažos “gudrās” mājas izlaidumos ir pieejama virtuve, kurā uz vietas var pasūtīt gatavu ēdienu. Piespiežot pāris pogas uz speciāla paneļa atveras ēdienkarte. Atliek tikai izvēlēties un gaidīt savu pasūtījumu – kā restorānā! Ieņemt vietu uz virtuves krēsla un gaidīt glaunu, robotizētu apkalpošanu.

Starp citu, tiem, kas tikai sapņo par šādu datorizētu māju, labāk iesakām pieturēties pie klasiskām vērtībām. Kā nekā šādas ekstras maksā miljonus un Latvijā nemaz nav pieejamas. Toties pie mums ir daudz feināku lietu, piemēram, Latvijā ražoti virtuves krēsli un citas mēbeles – atbalstīsim vietējos ražotājus!

Pods, kas zina, ko tu gribi

Ķīnā īpaši populāri ir tualetes podi, kas bez maz vai nolasa cilvēka domas. Tiem ir neskaitāmas podziņas un opcijas, skalošana, aromatizēšana, dibena masāža. Zinājāt, ka Ķīnā sievietes īpaši kautrējas no dažādām skaņām tualetē? Tāpēc podos ir opcija ieslēgt mākslīgas skaņas vai mūziku, lai apkārtējie nedzird, kas patiesībā tur notiek.

Vai neliekas nedaudz absurdi – digitalizētas tualetes, virtuves un mājas kā tādas? Jā, nedaudz jocīgi, tomēr tā ir mūsu nākotne. Izbaudīsim klasiku, kamēr vel varam!

gudrais-pods

Leave a Reply