E-mācības — iespēja piepildīt sapņus

Posted on Posted in Veselība, Vispārīgs

Situāciju un apstākļu dzīvē ir tik daudz, ka mums to pat grūti iedomāties. Katram cilvēkam ir savs liktenis, savs ceļš ejams. Un to ietekmē daudzi faktori. Nav retums, kad dažādu iemeslu dēļ nav iespējas iegūt to, ko vēlētos, piemēram, izglītību.

Katrs taču zinām kādu cilvēkus, kurš ir pametis vai bijis spiests pamest skolu, paliekot tikai ar pamatskolas izglītību. Kādam tas šķiet īstais ceļš, cits pārdzīvo par zaudētajām iespējām, bet gandrīz visos gadījumuos pienāk brīdis, kad nāk nožēla par to, ka tomēr nav iegūta labāka izglītība. Ja viena no tradicionālajām metodēm, kā labot šo situāciju, ir vakara vidusskola, tad tagad digitālais laikmets ir atnesis iespēju, kas katram ļauj realizēt šo seno vai ne tik seno sapni par vidējo izglītību. Rīgas tālmācības vidusskola ir īstais risinājums tādā gadījumā, ja ir apstākļi, kas neļauj tradicionālajā ceļā iegūt vidējo izglītību.

Un tagad jau ir cits laikmets, varbūt pienācis arī brīdis atkāpties no tā, ka visām lietām ir tikai viens pareizais ceļš?

Ja nav laika atkal sēsties skolas solā

education

Visbiežāk tie ir finansiālie apsvērumi, kas cilvēkiem liek skolas vietā izvēlēties darbu. Tieši vajadzība izdzīvot, sevi uzturēt, kā arī vēlme dzīvot labāk, mudina jau iespējami ātri atrast darbu. Tāpēc varbūt tajā brīdī vidusskola nešķiet tik pievilcīga un nepieciešama. Tomēr to var apvienot, ja izvēlas e-mācības. Tas nozīmē, ka nav jādodas uz skolu, jāšēz stundā, bet mācības notiek sev ērtā laikā digitālā vidē, kur ir ievietota visa nepieciešamā infomācija. Vēl ērtāk savienojams ar jebkurām aktivitātēm tas vienkārši nevar būt!

 

Ja veselības apstākļi liek palikt mājās

Ir ne mazums gadījumu, kad izglītības iespējas ir ierobežotas tieši veselības stāvokļa dēļ. Ir dažādas saslimšanas, arī kustību un attīstības traucējumi, kas apgrūtina gan nokļūšanu uz skolu, gan iekļaušanos vispārējā mācību programmā. E-mācību gadījumā tas viss ir atrisināts, jo mācīties var mājās, kā arī saņemt īpaši pielāgotu mācību programmu.

Nekas netraucē vajadzīgaja laikā doties pie ārsta, apmeklēt procedūras, bet mācībām nodoties tad, kad ir iespēja un atbilstoša pašsajūta. Noderīga vispārējās veselības un imunitātes uzlabošanā ir sāls istaba. Ir vērts iziet kursu ne tikai smagāku saslimšanu gadījumā, bet arī profilaktiski sāls istaba ir vērtīga ikvienam ar jutīgu veselību. Sāls istaba īpaši ieteicama, ja ir elpceļu hroniskas saslimšanas. Tā kā sāls istaba jāapmeklē 10 dienas pēc kārtas pa pus stundai, tad ar e-mācībām tas ir vienkārši savienojams, jo nav jākavē skola.

Ja dzīve piedāvā iespējas, ko nevar palaist garām

Bet ne jau tikai tie nepatīkamie scenāriji un grūtības ir tās, kas piespiež atteikties no izglītības vai meklēt citus ceļus tās iegūšanai. Tās var būt arī lieliskas iespējas, kas varbūt atnāk tikai reizi mūžā. Varbūt ir iespēja braukt uz ārzemēm, iesaistīties kādā lieliskā programmā, sākt spožu karjeru modes, mūzikas vai kino industrijā. Variantu ir daudz. Vai tiešām tas jāpalaiž garām tāpēc, ka mamma lika iet uz skolu?

Skola vairs nav nekas statisks, tagad skola var doties līdzi uz jebkuru vietu. E-mācību modelis to pilnībā nodrošina augstākajā kvalitātē. Var piepildīt savus sapņus un paralēli arī iegūt vidusskolas atestātu.

Ja prioritāte šobrīd ir ģimene

Dzīves pavērsieni ne vienmēr ir paredzami un tieši tādi, kādus esam gaidījuši. Tomēr tie ir mūsējie. Vidusskolā un jau ar mazuli uz rokām — tādu meiteņu nav mazums. Un lielākoties viņas atsakās no izglītības, lai koptu mazuli, nodrošinātu viņu un sevi. Bet tālmācības vidusskola ir risinājums arī šādā situācijā, jo to var apvienot. Nav jādodas uz skolu un jāredz pārmetoši skatieni, var būt kopā ar mazuli un sev ērtā tempā arī mācīties. Bērna dēļ nav jāatsakās no savām nākotnes iespējām, jo vēlāk tas būs jānožēlo.

Kad būs jāved uz skolu savs bērns, tad gribēsies viņam rādīt labu piemēru, tāpēc e-mācības ir labs risinājums.

Leave a Reply