“Gudrie” virtuves galdi un citas “trakas” mēbeles

Posted on Posted in Vispārīgs

galdsAkmens laikmets, ledus laikmets… Digitālais laikmets!

Mēs dzīvojam ļoti interesantā laikā. Laikā, kad digitālās tehnoloģijas dzīvo mums pāri. Cilvēks kļūst ne tikai slinkāks, bet arī gudrāks. Šīs abas īpašības sadzīvo lieliski un darbojas roku rokā. Slinkums liek izgudrot arvien jaunas un jaunas tehnoloģijas, kuras atvieglo ikdienu un, teiksim kā ir, ļauj nedarīt NEKO.

Virtuve, kurā nav jāgatavo ēdiens

Es gan nezinu, vai man gribētos, lai ēdienu man pagatavo robots. Iespējams, mana slinkuma pakāpe vēl nav tik augsta.

Iedomājieties ainu, kad jūs ieejat virtuvē, jo moka izsalkums. Vajadzētu kaut ko apēst. Jūs nospiežat pāris pogas un digitāla ekrāna kaut kur blakus ledusskapim un uz tā parādās izvēlne – dažādi ēdieni, piedevas… Jūs izvēlaties tīkamo ēdienu un robots tūliņ pat to sāk gatavot!

Izklausās pēc zinātniskās fantastikas? Nebūt ne, šis ir reāls izgudrojums, kas JAU darbojas. Protams, ne pie mums Latvijā, mums vēl nāksies mizot kartupeļus un vārīt makaronus, kad sagribēsies ēst.

Kādā valstī tikuši izgudroti arī virtuves galdi, kuros iestrādāts īpašs ekrāns, kā planšetdators, kurā iespējams izvēlēties ēdienu, kādu vēlaties, lai jums pagatavo. Šī tehnoloģija jau tiek izmantota pāris restorānos ārzemēs – vairs nekādu ēdienkaršu, viss notiek digitāli. Ārī cilvēkresursi tādējādi samazinās, darbaspēks vairs nav tik nepieciešams kā agrāk.

Latvijā galdi un krēsli vēl aizvien pilda savas sākotnējās opcijas – tur ēdiena svaru un ēdāju dupšus. Tomēr Latvijas produkts vēl aizvien pats labākais, bez jeb kādiem robotiem un digitalizācijas. Latvijā ražotus galdus un krēslus var pasūtīt mājaslapā – ātri un ērti.

Tualete, kas nolasa jūsu domas

Vēl trakāk par “gudru” virtuvi man liekas “gudra” tualete. Ar šāda veida izgudrojumiem izceļas Ķīna. Tur tualetes nekad vairs nebūs parastas, kā pie mums. Tualetes podam Ķīnā ir vairāk funkciju kā manas vecmāmiņas telefonam! Masāžas, mazgāšanas, aromāti, troksni nomācošas skaņas – tas ir tikai iesākums sarakstam ar opcijām. Pilnīgi gribas braukt ekskursijā, lai tikai apmeklētu kādu tualeti Ķīnā.

Šādām tehnoloģijām, protams, ir arī savu bonusi un ieguvumi. Piemēram tualetei – augstāks higiēnas līmenis nekā, piemēram, mūsu “sirsniņmājiņām” vai “Toi Toi” pārvietojamai tualetei.

Tehnoloģijas ir mums visapkārt un mūsos pašos. Mēs paši tās radām un uzturam. Kur ir pieprasījums, tur rodas arī labs piedāvājums. Izmantosim laikmetu, kurā dzīvojam – tehnoloģiju laikmetu!

Leave a Reply