Kā veicināt savu konkurētspēju darba tirgū

Posted on Posted in Vispārīgs

Service Level Agreement Examples Beautiful 5 Guidelines to Crafting a Strong Service Level Agreement

Viens no 21. gadsimta lielajiem izaicinājumiem ir spēja saglabāt stabilu vietu darba tirgū, veidot karjeru. Kāpēc? Jo pasaule ir tik mainīga, ka vairs reti kuram izdodas visu dzīvi pavadīt vienā profesijā un darbavietā. To atzīst arī eksperti, ka mūsdienu darba tirgus specifika ir mainība un spēja pielāgoties, kas arī nodrošina to, ka esat konkurētspējīgi darba tirgū.

Tāpēc tālāk daži piemēri, kā var uzlabot savu konkurētspēju darba tirgū.

Uzturēt “dzīvas” valodu zināšanas

Pretendējot uz salīdzinoši labi apmaksātām darbavietām, viena no prasībām būs spēja sazināties svešvalodās — angļu, krievu, vācu vai citās. Tāpēc ir būtiski, ka uzturat savas zināšanas un arī papildināt tās. To var darīt dažādi — filmas, grāmatas, sarunas, kursi.

Par sliktu nenāks arī attīstīt, papildināt prasmes un apgūt kādu jaunu svešvalodu. Varbūt varat iemācīties kādu skandināvu valodu? Varbūt ķīniešu, jo tā taču tagad esot pasaules biznesa valoda! Valodu prasmes darba tirgū vienmēr ir labi novērtētas, tiek meklēti cilvēki darbam ar ārzemju klientiem.

Nodrošināt savu mobilitāti

Ļoti bieži darba devējiem vairs nepietiek ar darbinieku, kurš tikai sēž pie rakstāmgalda. Tiek prasīta mobilitāte, ir vajadzība doties pie klientiem, ir dinamisks un mainīgs darba saturs un grafiks. Tādos gadījumos darbiniekam tiek prasīta B kategorijas autovadītāja apliecība.

Ja tādas nav, tad ir vērts apmeklēt autoskolu. Piemēram, lielākā autoskola Credo Autoprieks, nodrošina apmācību ļoti daudzās filiālēs visā Latvijā. Credo Autoprieks ir arī autoskola ar vienu no labākajiem sekmības reitingiem. Ja savā CV varēsiet ierakstīt, ka jums ir autovadītāja apliecība, tas noteikti būs papildu bonuss, kas ļaus konkurēt uz noskatīto darbavietu.

Veikt profesionālo pilnveidi

Strādājot ikvienā jomā, jādomā arī par to, kā atsvaidzināt un papildināt savas profesionālās zināšanas un prasmes. Tam var noderēt gan kursi, gan jaunākā nozares literatūra. Bieži vien paši darba devēji piedāvā kādas iespējas, ko noteikti vajadzētu izmantot. Tie, kuri to nedara, riskē iestigt novecojušā informācijā. Pārmaiņas tagad ir tik straujas, ka vairs nevar “sēdēt uz izglītības”, kas iegūta 10 un vairāk gadus atpakaļ. Katrs gads ikvienā jomā nes pārmaiņas, kurām jums ir jāseko līdzi.

Sekot līdzi digitālās pasaules aktualitātēm

Mūsdienās reti kurā amatā iespējams iztikt bez datora lietošanas, tehnoloģiju prasmēm, interneta, e-pasta, sociālo tīklu izmantošanas. Ja tas viss jums ir svešs, tad ir vērts sākt izglītoties, lai tas neizklausītos kā ķīniešu ābece. Modernās tehnoloģijas tagad ir neatņemama daļa no mārketinga, komunikācijas ar klientiem. Digitālā vide ienāk visās jomās, tāpēc šīs prasmes būs neaizstājamas, ja gribat turpināt justies droši par savu vietu uzņēmumā, arī sekmīgi konkurēt uz jaunu darbavietu.

Nebaidīties pārkvalificēties un apgūt ko jaunu

Nav jābaidās arī pēc ilgāka laika sākt apgūt pavisam jaunu profesiju vai prasmes, strādāt nozarē, ar kuru līdz šim nav saistības, kurā nav iegūts diploms. Tā šobrīd dara ļoti daudz cilvēku. Gan tāpēc, lai atrastu labāku darbu, gan tāpēc, lai beidzot piepildītu sapņus, atrastu savu sirdsdarbu.

Leave a Reply