Kad televizors kļūst gudrāks par datoru

Posted on Posted in Digitālās tehnoloģijas, e-komercija

Tehnoloģijas virzās uz priekšu neiedomājamā ātrumā. Ja agrāk televīzija bija pieejama ierobežotam cilvēku daudzumam, tad tagad tā pieejama praktiski visiem.

Atceros kā bērnībā skatījos seriālu mazītiņā ekrāniņā un melnbalti. Tas nebija nebūt sliktākais veids kā skatīties televīziju, jo toreiz bija vienalga – ka tik televizors.

Man šķiet, ka šodien televīzija ir kļuvusi tik ļoti attīstīta, ka mums vairs nevajag datorus. Datorus aizvieto arī mūsu mobilās ierīces – tajās iespējams izdarīt visu to pašu ko datorā – pārskatīt dokumentus, rakstīt, lasīt grāmatas, sastādīt prezentācijas utt.

Kad biju ciemos pie sava tēta viņš rādīja jauno televīzijas pieslēgumu. Atklāti sakot, man tas īsti neiepatikās – lēns un diezgan sarežģīts. Kuram gan mūsdienās patīk lēns internets un televīzija, ja visi ir mūžīgā skrējienā un aizņemtības pārņemti.

Mani izbrīna arī citas pieejamās tehnoloģijas. Kaut vai zobu protezēšana, kas ir pavisam kas krasi atšķirīgs, ja tikko vēl runājām par televīziju un internetu. Protēzists, cilvēks, kurš nodarbojas ar zobu protezēšanu, ir viens izcils meistars savā jomā. Un tāds viņš nebūtu, ja ne izcilas medicīniskas tehnoloģijas. Zobu protezēšana šodien dod mums tādas iespējas, par kādām agrāk pat nesapņojām. Pie skaista smaida var tikt ikviens, kuram ir vajadzīgie naudas līdzekļi (kas nav mazi, kad runa ir par zobārstniecību).

Tomēr, ja atgriežamies pie televīzijas un televizoriem kā tādiem – televizors mēģina aizstāt datoru un neko labu es tajā nesaskatu. Televizori kļūst gudri, tajos var skatīties YouTube video, sērfot internetā un darīt visu to, ko uz datora. Bet līdz ar to acīmredzot pazūd kvalitāte.

Lai cik labi būtu reklamēti mūsdienu televizori, ikviens standarta TV skatītajs sapratīs, kādai ir jābūt labai attēla kvalitātei, lai ierīci iegādātos. Nav vērts skatīties uz attēliem, kādus redzam veikala skatlogos. Tur TV rāda pavisam citādi nekā darīt pie jums mājās. TV attēla kvalitāti nosaka televīzijas pieslēgums, tas ir būtisks! Ja pieslēgsiet HD televīziju, jums attēla kvalitāte būs izcila arī samērā lētam TV aparātam. Ar to es vien gribu teikt to, ka nav vērts iegādāties jaunāko TV ar 4K video iespēju, ja jūsu televīzijas operators vēl gadiem ilgi šādu kvalitāti nespēs nodrošināt. Līdzīgi bija ar 3D televizoriem, tas bija pamatīgs bums, kad visiem gribējās tos iegādāties. Jēgas gan nebija nekādas… Labāk aiziesim uz kino.

Leave a Reply