Kas jāzina par saulesbrillēm un to nēsāšanu

Posted on Posted in Veselība

kā izvēlēties īstās saulesbrillesPēdējā laikā arvien vairāk tiek pievērsta uzmanība veselības jautājumiem, tiek domāts par profilaksi, dzīvesveidu un savām izvēlēm — kā tās ietekmē dzīvi gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Saules ietekme uz organismu ir viens no jautājumiem, kas tiek aktualizēts. Bet šoreiz ne par ādu, bet gan par acīm — kāpēc vajag saulesbrilles un kas par tām jāzina.

Ja saulesbrilles, tad TIKAI kvalitatīvas

Ja izvēlas nēsāt saulesbrilles, tām obligāti jābūt kvalitatīvām. Ko tas nozīmē? To, ka saulesbrillēm jābūt ar UV staru aizsardzību — vislabāk, ja tā ir 100%. Par to var pārliecināties, izpētot ražotāja marķējumu vai arī jautājot pārdevējam. Ja ir šaubas par to, vai saulesbrilles ir kvalitatīvas un tiešām pasargā no UV stariem, tad labāk atteikties no pirkuma. Lai iespējami mazinātu riskus nopirkt neatbilstošas kvalitātes saulesbrilles, labāk uzreiz doties uz uzticamu optikas salonu. Piemēram, izvēloties Vision Express saulesbrilles, nebūs nekādu šaubu par kvalitāti.

Polarizētas saulesbrilles — ne tikai mode, bet arī komforts

Arvien populārākas kļūst tieši polarizētas saulesbrilles. Tas nav tikai modes untums, bet gan reāls ieguvums acu komfortam, jo polarizētas saulesbrilles novērš apžilbšanu, neitralizē atspīdumu no priekšmetiem un virsmām, kas var radīt apjukumu un novērst uzmanību. Tas īpaši svarīgi autovadītājiem, tāpēc polarizētās saulesbrilles ir biežākā izvēle tiem, kuriem daudz laika jāpavada pie auto stūres. Tās ļoti noderīgas ir sportistiem, arī pie ūdens un kalnos.

Aizkavēt krunciņu ap acīm rašanos

Saule ne tikai silda, bet tā arī liek ādai ātrāk novecot. It īpaši, ja vēl paši miedzam acis saules staros. Tad ātrāk viedojas krunciņas ap acīm, kas ir visu dāmu bieds. Lai tas nenotiktu, saulesbrilles ir obligāts aksesuāras. Tās novērš vajadzību samiegt acis un arī pasargā ādu ap acīm no saules ietekmes.

Kā pagarināt saulesbriļļu mūžu

Labas kvalitātes un elegantas saulesbrilles maksās pietiekami daudz, lai būtu vēlme to mūžu padarīt iespējami garu. To var panākt, ja seko līdzi dažiem vienkāršiem ieteikumiem, kas ir pa spēkam katram.

  • Jāizmanto saulesbriļļu futrālis, kas neļaus tās salauzt un saskrāpēt.
  • Nevajag saulesbrilles turēt uz galvas, jo tad izstaipās kājiņas un brilles kļūst vaļīgas.
  • Saulesbriļļu stikliņus regulāri vajag tīrīt ar tam piemērotu speciālu briļļu lupatiņu, kas būs saudzīga pret lēcu un efektīvi to notīrīs.

Leave a Reply