Lasi internetā – vairs nekādu lieku papīru

Posted on Posted in Atpūta

Kāpēc apgrūtināt sevi ar došanos uz pasta nodaļu, ar avīžu pasūtīšanu un liekām papīra kaudzēm? Galu galā, papīrs tiek ražots no kokiem, kas ir mūsu zemes plaušas – koki ir jāsaudzē, lasīsim savus iecienītos laikrakstus internetā, tā būs izdevīgāk un ērtāk, arī dabai draudzīgāk!

Žurnālu abonēšana internetā ir vienkāršāka kā nekad iepriekš! Jums atliek vien izvēlēties, ko abonēt un ar pāris klikšķiem jūsu iecienītais žurnāls būs pieejams – uzreiz, negaidot rītu, kad ieradīsies pastnieks kā vecos laikos.

Žurnālu abonēšana internetā – ne tikai jauniešiem

žurnāla-lasīšanaNu jau sen ir pagājis tas laiks, kad tikai jaunieši “krāmējās” ar internetu un tā piedāvātajām iespējām. Nu jau arī senioriem tiek piedāvāts un rosināts – mācieties, darbojieties, atvieglojiet savu ikdienu!

Un ko dara mūsdienīgs pensionārs? Pareizi, uzvelk lasāmās brilles un nevis atšķir avīzi, bet paņem no galda planšeti. Viss ātri pieejams un krāsains, nekādas pirkstu slapināšanas ar siekalām un skaļas lapu pāršķiršanas!

Žurnālu abonēšana vairs nav jāuztic mazbērniem vai jānīkst garās rindās pastā. Žurnālu abonēšana ir kļuvusi pieejama visiem. Un tas vēl nav viss.

Atklājums senioriem – grāmatas internetā. Atminoties jaunību, kad ienāk prātā kāda jaunībā lasīta grāmata – atliek vien ievadīt tās nosaukumu un aiziet, lasiet bez bēdu!

Internets spēj visu

e-grāmataAr interneta palīdzību jau sen kā varam paveikt to, kas agrāk šķita samērā sarežģīti. Pie labā cilvēks pierod ātri jo ātri un paliek arvien slinkāks. Tomēr arī pret slinkumu internetam ir zāles – spēles un konkursi, to šeit ir tik daudz.

Internetā atrodamas pat programmas, kā vingrot neatejot no sava datora, tas tā, informācijai, lai jūs neiesīkstētu lasot savus laikrakstus un laiski malkojot rīta kafiju!

Interneta bibliotēkas

Latvijā lielākā interneta bibliotēka ir Letonika. Šeit pieejama ne tikai daiļliteratūra, bet arī plašs klāsts mācību materiālu. Letonika piedāvā iespēju iegādāties grāmatas lasīšanai internetā. Un kas ir svarīgi – lētāk nekā drukātā veidā!

E-grāmatas pieejamas jeb kurai ierīcei

Nav svarīgi, vai lietojat Apple produkciju vai Android – e-grāmatas un žurnāli pieejami ik vienai ierīcei, atliek vien lejuplādēt pareizo aplikāciju.

Sargāsim kokus – pasaules plaušas

Amazones lietus meži klāj 5% zemeslodes un 40% Dienvidamerikas kontinenta, turklāt vairāk nekā puse šo platību pieder Brazīlijai. Lietus mežu komerciāla izciršana ir nozīmīgākais cēlonis to līdzšinējā izpostīšanā. Pēc Pasaules bankas datiem, kopš 70. gadu sākuma kopumā iznīcināts aptuveni 653 000 km2 lietus meža – šī platība aptver Franciju un Portugāli kopā. Savukārt starptautiskā neatkarīgā organizācija «Greenpeace» lēš, ka katru gadu iznīcina aptuveni 25 000-30 000 km2, kas ir aptuveni puse no Latvijas teritorijas.

Sargāsim mežus, saudzēsim kokus, jo tieši koki ir tie, kas ražo gaisu, ko elpojam. Kas ir labāk, lasīt avīzi un lēnām nosmakt, vai elpot pilnu krūti un mierīgi lapot savu iecienīt laikrakstu internetā?

Izdarīsim dzīvē pareizās izvēles, ļausim digitālajam laikmetam ienākt mūsu mājās un padarīt ikdienu krietni vieglāku!

Leave a Reply