Moderni tehnoloģiju risinājumi attīsta medicīnu

Posted on Posted in Veselība

Varam būt pateicīgi, ka dzīvojam tieši šajā laikmetā, nevis piecdesmit vai vairāk gadu tālā pagātnē. Tehnoloģiju attīstība, ar ko zīmīga tieši 20. gadsimta nogale un 21. gadsimta sākums, devusi mums daudzas iespējas. Viena no jomām, kas guvusi ievērojamus uzlabojumus no jaunām ierīcēm, tehnoloģijām un datorsistēmu pielietojuma, ir medicīna.

Un tas ir svarīgi ikkatram planētas iedzīvotājam. Ir izveidotas tik daudzas jaunas diagnostikas metodes, ārstu darbu operatīvāku un kvalitatīvāku padara digitālo tehnoloģiju izmantošana gan saziņā, gan pacientu datu apstrāde. Un noteikti tehnoloģiju attīstība ietekmējusi arī ārstniecības un ķirurģijas metodes.

Acu lāzeroperācija

Acu lāzerterapija Ar vienu no modernajiem risinājumiem medicīnā saskārās mana vecmāmiņa. Viņai pēdējos gados bija problēmas ar acu veselību. Pēc vairākkārtējām vizītēm ārsti konstatēja glaukomu, kas progresēja un draudēja ar redzes zaudēšanu. Kad vaicājām ārstam par risinājumiem, viņš pateica, ka tā ir operācija. Bijām jau ļoti nobijušies, it īpaši vecmāmiņa, jo acu operācija izklausījās diezgan nopietna lieta.

Tomēr ārsts mūs nomierināja, jo mūsdienās šādos gadījumos tiek veikta acu lāzeroperācija. Operācija ar lāzeru ir moderns jauninājums acu slimību ārstēšanā. Tas ļauj izvairīties no ķirurģiskas iejaukšanās. Piemēram, glaukomas gadījumā acu lāzeroperācija ir pilnībā nesāpīga, to veic ambulatori.

Jau tajā pašā dienā pēc lāzeroperācijas vecmāmiņa varēja braukt mājās. Bija gan kādu brīdi jāievēro ārsta norādījumi un jānēsā arī saulesbrilles, lai acis sadzītu. Bet rezultāts bija lielisks, vecmāmiņas acu gaišums un veselība atkal bija kā pirms divdesmit gadiem. Acu lāzeroperācija ir tikai viens no piemēriem, kā tehnoloģiju un digitālās vides attīstība sniedz pacientiem labumu.

E-poliklīnika

Plašās iespējas izmantot internetu, lai atvieglotu dažādu pakalpojumu saņemšanu, ir daudzkārt atslogojušas arī pierakstīšanos veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai.

Piemēram, daudzas veselības aprūpes iestādes pieņem pierakstus ar elektroniskā pasta starpniecību. Bet mūsu ģimenes apmeklētās VCA poliklīnikas ir izveidojušas ērtu e-poliklīniku. Ar tās palīdzību var pieteikties izmeklējumiem, speciālistu konsultācijām un citiem pakalpojumiem VCA mājaslapā www.vca.lv, kur atliek tikai atzīmēt sev nepieciešamo informāciju un atstāt savu kontaktinformāciju.

Par pārējo parūpējas reģistratūras darbinieki –apstrādā informāciju, salīdzina ar brīvajām pieraksta vietām un pielāgo labāko variantu, kas saskan ar klienta vēlmēm. Un pēc tam jūs saņemat zvanu no VCA darbinieki, kurš paziņo par iespējamajiem vizītes laikiem. Šo e-poliklīniku varat izmantot jebkurā vietā un laikā, kad jums ir pieeja internetam.

Leave a Reply