Mūsdienu tehnoloģijas, kas nesaudzē acis

Posted on Posted in Vispārīgs

tehnologijaRedze ir cilvēka viens no lielākajiem ikdienas darba instrumentiem. Mēs redzam apkārt notiekošo, spējam tieši ar redzes palīdzību iemūžināt to visu skaisto, kas notiek apkārt, ierakstot to savā atmiņā. Agrāk redzi un acis novērtējām un mīlējām daudz vairāk kā tagad. Tagad uz katra stūra ir kādas tehnoloģijas, viss ir digitalizēts – tas ir tik ļoti kaitīgi mūsu redzei.

Kontaktlēcas un brilles

Ja agrāk cilvēki nēsāja tikai brilles, lai uzlabotu redzi, tad tehnoloģijām attīstoties populāras kļuva kontaktlēcas (Lensor kontaktlēcas). Tagad atkal sākam manīt, ka arvien vairāk cilvēku atgriežas pie brillēm – tas tikai dēļ sekošanas modei.

Lai ko mēs izvēlētos, redze ir jāsaudzē. Konsultējieties ar savu ārstu par to, kādu redzes korekciju, ja tāda nepieciešama, labāk izvēlēties, kas der jūsu konkrētajā gadījumā.

Tie neskaitāmie spožie ekrāni

Nemaz neizbrīna fakts, ka cilvēki masveidā sabojā savu redzi. Mēs skatāmies datora ekrānā, TV ekrānā, savā viedtālrunī. Mēs pavadām neskaitāmas stundas tikai lūkojoties spožos ekrānos. Tieši tas nodara neatgriezenisku postu redzei. Ja jau tagad jūtat, ka kļūst sliktāk, tad ko gaidīt vecumdienās? Aklumu, lielu vājredzību.

Atpūtināt acis no ekrāniem

Lai saudzētu acis, ik pēc stundas darba pie datora nepieciešama 10 līdz 15 minūšu ilga pauze. Turklāt šajos pārtraukumos būtu svarīgi acis ne tikai atpūtināt, bet arī aktīvi izvingrināt. Piemēram, acis vispirms vajadzētu fokusēt uz kādu priekšmetu tuvumā un tad tālumā. Lai acis atpūstos, tās der arī «paapļot», kā arī fokusēt acis uz augšu un tad uz leju. Svarīgi darba pārtraukumu laikā nelasīt, bet paskatīties kaut vai laukā pa biroja logu, vēršot skatienu tālumā. Tā kā pēc ilgstoša darba pie datora acs gļotāda kļūst sausāka, ir lielāks risks iegūt dažādas infekcijas slimības.

Tehnoloģijas ārstēšanai

Acu klīnikas piedāvā dažādas tehnoloģijas, kas palīdz redzi ārstē un koriģēt. Dažkārt acu ārsti sarkastiski smej, ka tieši tehnoloģijas ir gan tās, kas redzi mums sabojā, gan tās, kas to pēc tam spēj atjaunot.

Lāzers, kas ir aprīkots ar īpašu skenēšanas sistēmu, kas veido reālu acs iekšējās struktūras trīsdimensiju modeli ar augstāko precizitāti. Balstoties uz šiem datiem, tiek veikts precīzākais operācijas aprēķins katram pacientam individuāli. Tas ir ļoti svarīgi pacientiem ar komplicēto kataraktu, kad ir blakus acu saslimšanas.

Šī metode pasaulē ir kļuvusi zināma pirms diviem gadiem, un tā patlaban tiek izmantota vairākās Eiropas valstīs un ASV.

 

Leave a Reply