Ne vienmēr tehnoloģijas ir labākas par roku darbu

Posted on Posted in Vispārīgs

Tagad visā pasaulē ir tehnoloģiju laikmets. Šajā jomā tiek veidotas arvien jaunas inovācijas, meklētas iespējas, kā dažādus darbus un procesus automatizēt, samazināt cilvēka prāta un roku iesaisti. Vienā ziņā tas ir pozitīvi, jo tiek risinātas darbaspēka trūkuma problēmas, arī paaugstināts darba ražīgums, tomēr ne visās jomās ir jāiet šis ceļš.

Cilvēki joprojām ļoti augsti vērtē profesionālu roku darbu. Un tam kā vērtībai arī ir jāpaliek.

Tagad cilvēki paši ar savām rokām prot paveikt ļoti maz, jo viss ir automatizēts, visu var dabūt ātri un jau gatavu. Agrāk katra sieviete mācēja sev uzšūt kleitu, uzadīt zeķes, katrs vīrietis salaboja savu auto un tika galā ar santehniku, elektrību. Tagad šajās jomās ienāk modernās tehnoloģijas, ko vairs visiem nav iespējas pārzināt tik labi, lai paši ar to tiktu galā. No vienas puses tas taupa cilvēkiem laiku, jo nevajag pašiem ar to nodarboties, bet tas palielina arī izdevumus, jo vienmēr jāalgo kāds speciālists.

rokudarbsUn par to, cik patiesībā vajadzīgs un vērtīgs ir roku darbs, ko neaizstās tehnoloģijas, apjautu tad, kad apmeklēju veselības un skaistumkopšanas centru. Tur gan plašā klāstā speciālisti izmanto arī dažādas ierīces un aparātus, kas palīdz panākt labāku efektu procedūrām, tomēr visu pa plauktiņiem saliek brīdis, tad nogulies uz kušetes un izbaudi tādu procedūru kā masāža. To patiesi labi un pilnīgi var paveikt tikai stipras un pieredzējušas masiera rokas, kas ir nepastarpināts un sens instruments. Un tādā darbā kā masāža, rokas nekad nevarēs nomainīt dators, ierīce un kādas programmas, jo masieris izjūt pacienta ķermeni, atrod problēmzonas, novada savu enerģiju uz otru ķermeni, darbojas siltums un spēks. Tā ir patiesa māksla, kas ideāli var darboties tikai tad, jo strādā kopā masiera rokas, prāts, zināšanas un sajūtas.

Lai gan tehnoloģijām ir jāveido progress un jārisina daudzas problēmas, tomēr tām nav vietas visur. Brīžiem nav nekā labāka un noderīgāka par paša cilvēka divām rokām, kuras prot savu darbu.

Leave a Reply