No kļūdām nav pasargāts neviens

Posted on Posted in Uncategorized

kļūdaMūsdienu digitālo tehnoloģiju pasaulē vairs nav moderni lepni lielīties, ka ar datortehnoloģijām un internetu esi uz “Jūs”. Patiesībā tas pat ir nevis nemoderni, bet rada par cilvēku priekšstatu kā par atpalikušu attīstībā. Cilvēks, kurš neprot lietot datoru, fotoaparātu, viedtālruni vai citas tehnoloģijas, var pat necerēt, ka atradīs labi apmaksātu darbu. Tā tikai šķiet, ka rokot grāvjus, var labi nopelnīt, vai braucot ar traktoru. Jā, lauksaimniecībā strādājot uz traktora, nudien var sezonā labi nopelnīt, taču n neviens vairs nebrauc ar vecajām krievu laika grabažām. Pat automašīnas un traktori aprīkoti ar jaunākajām tehnoloģijām. Tāpēc būt zinošam tehnoloģijās jau ir labais tonis, pat pamatnepieciešamība, ja vēlies strādāt un saņemt labu algu.

Labi, tu esi advancēts šajā jomā, varbūt uzskati sevi par profesionāli, taču pat tas nevar pasargāt tevi no muļķīgu kļūdu pieļaušanas. Nupat Lietuvā arestēts kāds veikls darbonis, kurš Latvijā nodibinājis firmu ar līdzīgu nosaukumu kā kādai milzīgai tehnoloģiju firmai Japānā, kura ražo komponentes klēpjdatoriem. Šis veiklais darbinieks vērsies pie divām lielām ASV firmām kā viņu Japānas sadarbības partnera pārstāvis un pieprasījis darījumus turpmāk veikt ar viņu. Proti, par preci, ko piegādājusi Japānā bāzētā firma, puisis saņēmis naudu uz saviem kontiem. Ziniet, cik viņš dažu gadu laikā paspējis saņemt? 100 miljonus eiro.

Nav slikta summa, ne? Ikviens labprāt gribētu redzēt savā kontā šādu summu. Kas mani fascinē šajā lietā? Tas, ka divus, pat trīs gadus lielā Japānas firma nav brīnījusies, ka viņiem netiek maksāts par piegādāto preci… Mums Latvijā, lai tiešām izdzīvotu uzņēmēji, no svara ir jau divi trīs mēneši, bet šeit gadi.. turklāt summas mērāmas miljonos.

Tas pierāda vien to, ka no kļūdām neesam pasargāti neviens. Pat lietojot mūsdienu tehnoloģijas kā internetu, telefonsakarus, varam nepamanīt un nenoskaidrot būtiskas lietas, kas mūs pasargātu no kļūdām.

Varbūt liekot kopā datorus patērētāju vajadzībām šāda kļūda var neizraisīt milzīgu katastrofu vai nelaimi, taču ir jomas, kur pat mazas kļūdas var izraisīt bēdu stāstu. Piemēram, ja ceļat māju, ir nudien slikti, ja būvniecības procesā tiek pieļautas kļūdas. Apdraudat sevi, savus ģimenes locekļus un viesus. Visam ir jābūt kvalitatīvam un atbilstošam prasībām. Dūmvadi, jumts, nesošās konstrukcijas… Mēs taču nevēlamies dzīvot vietā, kas ir kā bumba ar laika degli? Jā, pat dūmvadi ir būtiska lieta, jo kvalitatīvs dūmvads pasargās no ugunsnelaimes. Te pat nevajag domāt par to, cik tas izmaksā, jo dzīvībai un veselībai cenas nav, tomēr, ja ir vēlme to uzzināt, to var aplūkot šajā lapā http://www.rgj.lv/lat/cenas/.

Nebaidieties attīstīties! Pat ja jums šķiet, ka zināt daudz, tāpat rūpīgi sekojiet līdzi tam, ko darāt un kā izmantojat jums pieejamās tehnoloģijas. No kļūdām mēs neesam pasargāti, taču censties varam…

Leave a Reply