No malkas apkures uz modernākiem risinājumiem

Posted on Posted in Vispārīgs

malkas-apkuresMalkas apkure ir vairumā māju, kas celtas pagājušajā gadsimtā. Tomēr laiki mainās. Malkas apkures vairs nav tik ērta un parocīga mūsdienu dinamiskajā dzīves ritmā, jo malkas apkurei ir vajadzīga cilvēka uzraudzība. Tas nav īsti parocīgi, ja pa dienu neviena nav mājās. Tas nozīmē, ka, pārnākot no skolas un darba, mājoklis būs auksts, jo pa dienu neviens nebūs to kurinājis.

Tāpēc arvien vairāk mājsaimniecību domā, kā malkas apkuri nomainīt pret modernāku, kurai nebūtu vajadzīga tik aktīva uzraudzība. Dzīvokļu mājās, kas pieslēgtas centrālajai apkurei, problēmu nav, jo par kurināšanu rūpējas centralizēti. Bet atsevišķām ēkām ir jāuzstāda pašām savas apkures iekārtas, izvērtējot savas finansiālās iespējas un arī dzīvesveidu.

Visbiežāk tas ir gāzes vai granulu katls, arī zemes siltumsūknis vai vēl kāds cits moderns risinājums. Tiem var uzstādīt noteiktu automatizētu sistēmu, kas pati darbojas. Cilvēka klātbūtne ir nepieciešama salīdzinoši maz. Tas garantē, ka var regulēt temperatūru, pielāgojot to tam, vai kāds ir mājās. Uz to laiku, kad visi sarodas mājās, ēka jau būs sasildīta līdz komforta temperatūrai.

Ja tiek modernizēta esošā malkas apkure, mainīta apkures iekārta, jāatceras arī par dūmvadiem. Vecie dūmvadi, kas domāti malkas apkurei, nav piemēroti modernajām iekārtām, kurām ir augstāka degšanas temperatūra. Te risinājums var būt metāla dūmvadi, ar kuriem var nomainīt vecos ķieģeļu dūmvadus. Metāla dūmvadi arī piemēroti, lai tos kā oderi ievietotu nolietotā dūmvadā, atjaunojot tā izturību un pielāgojot to jaunas apkures iekārtas jaudai. Vairāk par metāla dūmvadiem, to tehniskajām īpašībām un cenām varat uzzināt mājaslapā rgj.lv.

Tagad, kad ir vasara, arī jāatceras par dūmvadu un apkures iekārtu tīrīšanu, lai sagatavotu tos nākamajai apkures sezonai un pārliecinātos par to drošību. Profesionāls skursteņslauķis veiks tīrīšanu un novērtēs dūmvada stāvokli. Ja tas nav labs, tad līdz rudenim ir jāveic remontdarbi, lai nepakļautu ēku un tās iemītniekus briesmām. Liels skaits ugunsnelaimju rodas tieši no neatbilstoši ekspluatētām un sliktā stāvoklī esošām apkures iekārtām un dūmvadiem.

Leave a Reply