Pat ziemas riepas kļuvušas “gudras”

Posted on Posted in Digitālās tehnoloģijas, e-komercija

gudrās_ziemas_riepasTehnoloģijas attīstās pa stundām, ne tikai pa gadiem vien kā tas bijis ierasts agrākos laikos. Šodien pazīstam jau ne tikai datorus un “gudros” telefonus, bet arī riepas, kas sastrādājas ar auto un citas tehnoloģijas, bez kurām nebūs iespējama mūsu ikdiena nākotnē.

Riepas, kas nav tikai gumija vien

Tuvojas ziema un visi šoferi steidz aprīkot savus auto ar riepām, kas piemērotas braukšanai ziemā. Riepas ar radzēm vai vienkārši ar labu protektoru – tas ir katra paša rokās, kādu izvēli izdarīt. Mūsdienu tehnoloģijas ir attīstījušās arī riepu ražošanā, jo automašīnas ir neiedomājami attīstītas!

Automašīnas riepa nesastāv no gumijas vien, kā to uzskata tie, kas neko daudz no šīm tehnoloģijām nesaprot, riepā ir desmitiem dažādu sastāvdaļu – no pildvielām līdz misiņotas (ar misiņu pārklātas) stieples karkasam. Taču vissvarīgākais ir dabiskais kaučuks, bez kura neiztiek neviena riepa. Atšķirībā no citām sastāvdaļām, kas pārsvarā ir sintētiskas vai no derīgajiem izrakteņiem, kaučuku iegūst no hevejas koku sulas Taizemē un Indonēzijā. Pamatojoties uz kaučuka īpašībām, vasaras riepās to lieto mazāk, ziemas – vairāk.

Riepu ražošana sastāv no daudzām fāzēm. Pirmā ir gumijas sastāva jaukšana, kurā nākas savienot vielas, kas ne pārāk vēlas sajaukties. Izejmateriālu silda, staipa, rullē un sajauc, līdz beidzot iegūst melnu, mīkstu lenti, kas dodas tālāk ražošanas līnijas virzienā, kur procesa noslēgumā iegūst formu un protektoru, kādu to redzam veikala plauktā.

Tehnoloģiju loma ražošanā

Lai radītu vienu riepu tiek izmantotas neskaitāmas tehnoloģijas. Pie darba ķeras roboti, kurus vien tikai uzrauga cilvēka acs. Mūsdienās lielo ražošanu veic tikai un vienīgi robotizēts darba spēks.

Digitālās tehnoloģijas ražošanā ir sastopamas uz katra soļa. Jau ieejot fabrikā bieži vien mēs nevis sastopam cilvēku, kas izsniedz caurlaides, bet gan aparātu vai robotu, kurš izsniedz digitālu kartiņu, piemēram.

Riepa nav tikai gumija. Un nebrīnieties, ka riepu cenas kāpj. Kā nekā – ražošanā tiek ieguldīti milzīgi resursi un liels darbs.

Leave a Reply