Precas taču tikai vienreiz dzīvē!

Posted on Posted in Digitālās tehnoloģijas, e-komercija

kāzas_tikai_vienreiz

Šāds teiciens ir diezgan bieži dzirdēts, aizbildinoties, kāpēc vajadzīgi tik lieli tēriņi kāzām, tik dārgi gredzeni (gemmi.lv). Bet precas taču tikai vienreiz un uz visu mūžu! Ha.. tie, kuriem jau ir dzīves pieredze un rūdījums, par šo apgalvojumu noteikti var pasmieties, jo zina, ka tas ne te tuvu neatbilst patiesībai.

Laulību šķiršanām ir ļoti augsti rādītāji.

Un ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Kas to veicina? Viens no būtiskiem faktoriem ir tas, ka ir cits laikmets, cilvēki vairs nav spiesti būt laulībā saimniecisku apsvērumu dēļ, lai gan tas joprojāma kādam ir aktuāli. Vairāk tiek domāts par savu pašrealizēšanos, partneru saderību, personības izaugsmi un tiekšanos uz laimi. Un ne vienmēr varākas desmitgades ir pa ceļam ar vienu cilvēku. Tagad cilvēki ir drosmīgāki, lai atzītu gan kļūdas, gan neveiksmīgu partnera izvēli.

Dažreiz sievietes saka, ka viņas ir vairākus gadus pūlējušās, lai izaudzinātu vīru citai sievietei.

Grūtās attiecībās, kuras sieviete beidzot nolemj izbeigt, vīrietis iziet savu attīstības ceļu un beidzot saprot, kā būt labākam vīram, tēvam un cilvēkam. Bet sieva, kas šīs mācības palīdzējusi apgūt, vairs nebauda sava darba augļus. Labs vīrs pēc tam tiek citai sievietei.

Un vispār, ja skatās no dažādu reliģisko mācību aspekta, tad katrs cilvēks mūsu dzīvē ir skolotājs ar savu lomu.

Viņam jānes mums kāda mācība. Varbūt tā ir karma. Neveiksmīgu laulību nevajadzētu uzskatīt par pasaules galu vai kļūdu. Jo tā ir pieredze, kas ved uz kaut ko citu. Ir taču tik daudz stāstu, kā cilvēki savo īsto dzīves mīlestību un piepildījumu atrod tikai otrajā vai trešajā laulībā. Ja viņi nebūtu bijuši drosmīgi pārtraukt pirmās attiecības un pieņemt lēmumu, riskējot ar savu reputācoju, tad tagad nepiedzīvotu laimes brīžus.

Tā kā — precas gan vienu, gan vairākas reizes. Arī pašas šķietami ideālākās laulības mēdz beigties. Bet aiz stūra jau var gaidīt jauna laime. Tāpēc, kas zina, varbūt būs atkal jāpērk paši labākie gredzeni.

Leave a Reply