Programmas, kuras vērts apgūt

Posted on Posted in Uncategorized

programmasKā teiktu mana pasniedzēja priekšmetā “Montāža” – tu ar datoru galīgi nedraudzējies? Labi, ka šī frāze nebija veltīta man, bet tomēr – ar datoru mūsdienās ir jādraudzējas.

Pavisam nesen universitātē apguvām jau iepriekš minēto montāžu, precīzāk, montāžas pamatus. Kurss bija ļoti sasteigts, tomēr aizraujošs. Uzdevums, kas mums bija jāpaveic nedēļas laikā – pašiem jāuzfilmē un jāsamontē neliela īsfilma. Lai to paveiktu, nācās apgūt programmu Adobe Premiere. Par to nedaudz vēlāk. Toties pirms gada, kursā ar nosaukumu “Digitālā attēlošana” apguvām slaveno Photoshop programmu.

Mans “rezumē” par šīm abām programmām – draugi mīļie, ir vērts tās apgūt un pastrādāt!

 

Adobe Premiere un Photoshop

Kāpēc es izvēlējos runāt par šīm abām programmām zem viena virsraksta? Atbilde ir pavisam necili vienkārša – ar Photoshop pagaidām esmu strādājusi ļoti maz, jo nav bijis vajadzības, tāpēc nemaz neiedziļināšos. Arī ar Premiere strādāju maz, jo laiks bija ierobežots un pēc īsfilmas izveidošanas pagaidām nav bijusi vajadzība programmu darbināt. Tomēr vēl svaigā atmiņā palicis darbs un saprašanās ar šo programmu.

Ieinstalēju jaunāko, 2017.gada Premiere versiju. Tiesa gan, izmantoju bezmaksas 7 dienu izmēģinājuma versiju, kas ne ar ko neatšķiras, vienkārši dod iespēju pamēģināt pirms iegādes. Tā kā man ar šīm 7 dienām pietika atliektiem galiem, iegādāties programmu nevajadzēja. Programma pirmajā acu uzmetienā liekas sarežģīta. No tā nav jābaidās. Uzreiz gribu jums teikt tā – jeb kuru programmu var apgūt, ja vien ir laiks un YouTube. Tieši tā es ar nulles zināšanām uztaisīju filmu iekš Adobe Premiere izmantojot tikai YouTube Tutorials un pavisam nevīžīgus vienas lekcijas pierakstus.

Programma ir ļoti atsaucīga un jeb kādām darbībām, savu filmu radīju kopumā 10 stundu laikā (tikai montāžas daļa, neskaitīsim filmēšanu un pārējo ieguldīto laiku). Ko es sapratu? To, ka man patīk darbs ar Premiere, programma ir gana vienkārša un neprasa šausmīgi lauzīt galvu.

PhotoScape

Šo programmiņu gribu pieminēt tikai tāpēc, ka ar viņu strādāju ikdienā un vēlos to ieteikt tiem, kas vēlas apstrādāt bildes pamata līmenī. Programma ir gaužām vienkārša, bez tam – bez maksas. Toties rezultātus var iegūt ļoti pat labus, vajag tikai papētīt piedāvātās iespējas. Te atrodami elementāri filtri, iespējams regulēt gaismu un asumu, krāsas un toņus, attēlu apgriezt, retušēt utt. Viss, kas nepieciešams pamata apstrādei.

Axapta, Tilde

Savā dzīvē līdz šim esmu strādājusi ar divām programmām, kas paredzētas grāmatvedībai – abas virsrakstā minētās. Man, personīgi, patika grāmatvedības programma (https://ekonts.lv/) Axapta, bet, iespējams, tāpēc, ka biju ar to ļoti “sadraudzējusies” strādājot dienu no dienas vairākus gadus. Par šīm programmām detalizētāk uzrakstīšu kādā citā rakstā – noteikti būs par ko parunāt!

Leave a Reply