Reizēm apskaužam tos, kuri dzīvo Rīgā

Posted on Posted in Vispārīgs

 

Latvija jau nav tikai galvaspilsēta Rīga. Patiesībā jau Rīga ir tikai maz daļiņa no valsts. Mums ir daudzi novadi, skaistas pilsētas, ciemi un pagasti. Katrai vietai ir savs skaistums un priekšrocības. Un cilvēki taču dzīvo visā Latvijā, ne tikai lielajās pilsētās. Un laukiem, mazpilsētām ir daudz priekšrocību, ko cilvēki prot novērtēt. Pēdējos gados pat gana daudz cilvēku no pilsētām pārceļas tieši uz laukiem, kur atrod mieru un savas dzīves piepildījumu.

RigaBet pienākt tādas dienas, kad ir skaidri jūtams tas, kādas ir priekšrocības tiem, kuri dzīvo Rīgā un citās lielākajās pilsētās. Pavisam noteikti tā ir plašāka un daudzveidīgāka pakalpojumu izvēle. Tur ir veikali, kafejnīcas, restorāni.

Tas ļauj brīvo laiku un atpūtu plānot daudz krāsaināk. Bet tomēr atpūta un izklaides ir sekundārs jautājums cilvēka ikdienā. Vairāk sanāk koncentrēties uz pienākumiem, vajadzībām un pakalpojumiem. Tāpat ir skaidrs, ka Rīgā ir daudz plašākas darba iespējas. Tur ir lielāka iespējamība, ka savā profesijā izdosies atrast darbu.

Un Rīgā noteikti ir lielākas izvēles iespējas ļoti daudzās citās jomās. Ko es akūti izjūtu? Tā ir veselības aprūpe. Domāju, ka es neesmu vienīgā, kura tā jūtas. Mūsu novadā ir viens ģimenes ārsts, viena aptieka, citu medicīnas speciālistu nav. Lai tādu apmeklētu, jābrauc uz kādu no lielajām pilsētām, visbiežāk tā ir Rīga.

Un labs zobārsts Rīgā arī nav deficīts. Labu klīniku var atrast uz katras ielas. Bet mazā novadā tā ir liela problēma, jo tur ir viens zobārsts, kurš joprojām darbojas tādā kā padomju laika režīmā gan attieksmes, gan vides ziņā.

Rīgā noteikti par to vairs nav jāsatraucas, jo ir iespēja doties tur, kur saņem tādu pakalpojumu, kas atbilst tavām prasībām. Ārpus Rīgas tā var būt problēma, jo ir tikai viens pakalpojumu sniedzējs, ar kuru ir jāsamierinās. Un, ja tas nav atbilstošas kvalitātes, tad tie, kuri nevar doties citur, ir tādā kā ķīlnieka lomā.

Leave a Reply