Sezam, atveries!

Posted on Posted in Mājai

Tehnoloģiju un elektronikas sniegtās iespējas tagad ļauj katram savā mājā un vidē ieviest risinājumus, kas ar rokas mājienu, pogu, pulti vai pat tikai kustību ļauj atvērt durvis, vārtus, ļauj ar balss komandu regulēt gaismu, temperatūru un citas lietas. Vēl pirms pus gadsimta tas viss šķistu kā utopiska fantastika, bet tagad tā ir ikdiena, ko katrs varam izvēlēties.

Tas sniedz pavisam jaunu izpratni par komfortu, laika un resursu ekonomiju, arī drošības jautājumos tas paver pavisam citu līmeni.

Ja kādreiz garāžu vārti bija slēgti ar vienkāršu piekaramo atslēgu, ko pavisam ātri var pārkniebt vai pārzāģēt, tad tagad pieejami izturīgi un automatizēti garāžu vārti, kas vēl savienoti ar signalizāciju, videonovērošanu. Tādi jau ir nopietns šķērslis noziedzniekiem, kuriem garāžas ir viens no iecienītākajiem objektiem.

Automatizēti un droši garāžu vārti taču ir arī komforts, jo ir patīkami, piebraucot pie mājas, nekāpt āra no auto, lai atvērtu garāžu. Dažādi mehānisma vadības veidi ļauj to izdarīt attālinātu un katram ērtākajā veidā. Kāds izvēlas pulti, citam ir ierīkots sensors, kas reaģē uz kustību noteiktā zonā, vēl kādam ir kodēta karte, kas kalpo kā identifikācija. Jebkurā gadījumā varat palikt savā automašīnā, kur ir komfortabli. Nepatīkami laika apstākļi vairs nav traucēklis.

Attālināta vadība, viedā vides pārvaldība, elektrotehniskie risinājumi šobrīd iekaro arvien lielāku lietotāju loku, jo arī izmaksu ziņā šādi risinājumi kļūst arvien pieejamāki. Bet jau tuvākajā nākotnē tādi risinājumi prognozējami kā ikdiena un standarts, kas jau būs iekļauts būvniecības procesā un integrēts interjera dizainā.

Cilvēka slinkums un vēlme pēc ērtībām ir pasaules virzītājspēks. Arvien domājam, kā sasniegt labāku rezultātu, arvien mazāk paši piepūloties.

Lai tehnika un automatizēti mehānismi dara mūsu vietā. Arī robotikai ir spoža nākotne. Jau tagad ikviena mājsaimniece ir sajūsmā par robotiņu, kas parūpējas par vienmēr tīru grīdu. Iespējas šajā ziņā tikai pieaugs un ienāks ikvienā mājā un saimniecībā, ļaujot katram pēc saviem ieskatiem nodrošināt komfortu, drošību un arī optimizēt savas darbības, taupot laiku un koncentrējoties uz būtiskāko.

Sezam, atveries — tā mūsdienās nav burvestība, bet gan tehnoloģijas, inovācijas un izgudrojumi, ko rada sabiedrības gudrākie prāti. Un tas ir pārsteidzoši, ka katra diena nes kaut ko jaunu, piedāvā jaunas iespējas un risinājumus savas dzīves uzlabošanai.

Leave a Reply