Studijas ārzemēs – tava izaugsmes iespēja

Posted on Posted in Vispārīgs

Pēc vidusskolas absolvēšanas es nopietni domāju, kur labāk studēt. Bija daži varianti Latvijā, bet nebiju pilnībā pārliecināta, ka tas it tas, ko vēlos. Tad uzzināju, ka klasesbiedrene un draudzene izvēlējusies studijas ārzemēs.

Studijas ārzemēsViņa sadarbojās ar izglītības aģentūru Ergo Education, kas palīdzēja atrast piemērotu universitāti ārzemēs un arī palīdzēja ar pieteikuma iesniegšanu un daudziem praktiskiem jautājumiem. Es arī aizrāvos ar domu, ka varētu studēt ārzemēs, tāpēc arī aizgāju uz šo pašu aģentūru. Vecāku atbalstīja mani šajā iecerē.

Aģentūras darbinieki piedāvāja vairākus variantus un studiju programmas, kas sakrita ar manām interesēm. Izvēlējos universitāti Dānijā, jo tur bija iespēja mācīties bez maksas, ja man izdotos iekļūt grupā. Sekmes man bija ļoti labas, arī angļu valodas prasmes augstā līmenī, tāpēc aģentūras darbinieki iedrošināja, ka ir lielas iespējas iegūt bezmaksas studiju vietu.

Aģentūras palīdzība

Zinoši darbinieki sagatavoja ne tikai pieteikumu, bet arī palīdzēja izveidot motivācijas vēstuli un citus nepieciešamos dokumentus. Biju ļoti satraukta, gaidot rezultātus. Un ļoti laimīga, kad saņēmu ziņu par uzņemšanu budžeta studiju vietā. Dānija ir viena neliela lidojuma attālumā no Latvijas, tāpēc nebija sajūtas, ka būšu ļoti tālu no mājām.

Aģentūras darbinieki arī palīdzēja nokārtot visas praktiskās lietas, kas saistījās ar došanos uz Dāniju – rezervēja lidmašīnas biļetes, gādāja par apdrošināšanu un sarunāja, ka mani otrā galā sagaida uzticams cilvēks, kurš nogādās mītnes vietā, palīdzēs ar dzīvesvietas un studiju jautājumiem, lai varu iejusties, izprast kārtību gan universitātē, gan vispār sabiedrībā.

Studijas ārzemēs – izaugsmes iespēja

Man vēl ir palicis viens studiju gads līdz diploma iegūšanai, bet jau tagad zinu, ka studijas ārzemēs bija pareizs lēmums, jo tas man ir ļoti daudz ko devis. Es esmu attīstījusi un pilnveidojusi sevi kā cilvēks, esmu ielauzījusies pat dāņu valodā, guvusi starptautisku pieredzi, jo universitāte cieši sadarbojas ar potenciālajiem darba devējiem un ļauj studentiem iziet pie viņiem vērtīgu praksi.

Tas viss man ir pavēris citu skatījumu uz pasauli, radījis pārliecību par saviem spēkiem. Pēc studiju beigām nopietni domāju arī par studijām doktorantūrā. Plānoju arī uzsākt pastāvīgu darbu kādā uzņēmumā, kas cieši sadarbojas arī ar Latviju. Redzu tur sev izaugsmes iespējas.  Darba devējs novērtē manas prasmes, bet latviešu valodas zināšanas viņu acīs ir vērtīgs bonuss.

Leave a Reply