Tehnoloģijas, kas ļauj strādāt no jeb kuras vietas pasaulē

Posted on Posted in Vispārīgs

darbs ārpus ofisa

Laiks nestāv uz vietas. Viss plūst, mainās un attīstās. Arī darbs, darba iespējas un veidi mainās ik pa dienām. Ja agrāk, pavisam senos laikos, cilvēki strādāja tikai un vienīgi fiziski, lai sevi uzturētu, nebija ilgi jāgaida, kad parādījās pirmie amati, kuros vajadzēja izmantot prātu, nevis spēku. Galu galā – ne visiem Dievs devis fizisku spēku, citiem “spēks” ir smadzenēs. Gadu pa gadam, pasaulē slējās jaunceltnes, biroju ēkas, radās jaunas darba vietas… Kas notiek šodien?

Pārrunas savā viesistabā

Šobrīd daudzi uzņēmumi piedāvā iespēju strādāt no mājām. Galvenais ir iekļauties termiņos un paveikt vajadzīgo darbu. Kā? Tas jau ir paša darbinieka ziņā. Bet kā ar darba pārrunām?

Agrāk cilvēki tik rūpīgi gatavojās darba intervijai, lasīja ieteikumus un vismaz ar acīm pārskrēja etiķetei. Darba devējs allaž skatās skarbu skatu uz potenciālo darbinieku, vērtē izskatu, rokasspiedienu, valodu, žestus – VĒRTĒ VISU! Un tad darba ņēmējs trīc un stostās, jo jūtas kā pie bikts saukts uz nopratināšanu. Jā, arī šodien vēl pastāv tādas darba intervijas, tomēr tehnoloģijas mums ļāvušas nedaudz “atslābt”.

Piemēram, kāpēc lai darba intervija nenotiktu ar Skype starpniecību? Izmantojot savu mājas datoru, sev ierastā vidē, kaut vai pidžamas biksēs, jo tās ekrānā neredz. Darba ņēmējs jūtas daudz brīvāk un drošāk, viņam ir atkāpšanās ceļš, distance. Un nākošā tikšanās, ja tāda būs, klātienē, jau būs pavisam ierasta un droša.

Darbs un atpūta – tagad to var apvienot

Paldies tehnoloģijām! Tagad vairs nav vajadzības pus gadu iepriekš plānot atvaļinājumu, rakstīt atvaļinājuma iesniegumu un domāt, kurš kolēģis spēs aizvietot. Ja tagad es ieraudzītu pēdējā brīža piedāvājumu lidojumam uz Kipru, es to bez domāšanas iegādātos. Galvenais, lai līdzi dators – strādāt es varēšu arī vāļājoties pludmales smiltīs. Skan lieliski, vai ne?

Starp citu, pirms pāris gadiem es apmeklēju lekciju par attālinātā darba plusiem. Jā, es sapratu, ka šis variants patiešām der un nākotnē šādu praksi piekops visi uzņēmumi, kam nav vajadzības, lai darbinieks stāv pie aparāta un kaut ko fasē. Ja vien darbs ir izdarāms attālināti, tas TIKS darīts attālināti.

Izmaksas samazinās, jo nav vajadzīgas milzīgas telpas darbiniekiem. Aug uzticēšanās līmenis – darbinieks uzticas darba devējam un otrādi, ja vien abas puses sevi pierāda.

Kāpēc lai, piemēram, grāmatvedis strādātu ofisā, ja visi aprēķini veicami mājās? Grāmatvedības programma ir pieejama uz jeb kura datora, lūdzu, darbojieties. Droši var kaut vai šķirstīt Facebook lapas, ja vien visi darbi ir apdarīti un priekšnieks apmierināts ar rezultātiem.

Grāmatvedības programmas Latvijā pieļauj darbu no mājām, tāpat kā citas darbam nepieciešamās programmas. Tad kāpēc nīkt ofisā? Strādājiet kaut no meža, ja vien ir WiFi.

Leave a Reply