Tehnoloģijas mūsu drošībai — bīdāmie vārti, signalizācija, video novērošana

Posted on Posted in Vispārīgs

tehnologijasGan katra personīgā, gan sabiedrības kopējā drošība ir būtiski jautājumi, kas aktuāli vienmēr, lai kopīgajā dzīves telpā varētu sadzīvot tik daudz cilvēku. Un ne vienmēr visu nodomi ir labvēlīgi, tāpēc preventīvi pasākumi, kas ļauj uzturēt kārtību, kontrolēt cilvēku plūmu un ātri izolēt ļaundarus, ir ļoti nozīmīgi.

Pēdējās desmitgadēs ļoti nozīmīgu lomu šādu drošības aspektu īstenošanā ieņem arī dažādas tehnoloģijas un mehānismi, kas piedāvā arvien mūsdienīgākus un ērtākus risinājumus. Tehnoloģijas strādā cilvēka labā, sniedz gan ērtības, gan drošības sajūtu, gan efektīvākus uzraudzības veidus.

 

  • Automatizēti bīdāmie vārti teritorijas drošībai

 

Bīdāmie vārti, kas kontrolējami ar kādu paša izvēlētu tālvadības veidu, ir ļoti laba izvēle, lai norobežotu teritoriju un nodrošinātos, ka tajā iekļūst tikai piederošas personas. Un tas ir lielisks risinājums gan privātmājām un dzīvojamajām zonām, gan industriālajiem un komerciālajiem objektiem. Bīdāmie vārti sniedz komfortu, jo tos nav jāatver manuāli. Tas taupa gan laiku, gan sniedz drošību, gan pasargā no vajadzības izkāpt no auto sliktos laika apstākļos vai nakts laikā.

Bīdāmie vārti parasti tiek aprīkoti ar kvalitatīvu un ilgmūžīgu mehānismu (piemēram, ripo-baltic.com), kas ir atverams tikai ar īpašnieka izvēlēto veidu, lai izslēgtu iespēju, ka pa vārtiem iekļūst nepiederošas personas. Automatizētais mehānisms garantē, ka teritorijā iekļūs tikai tie, kuriem īpašnieks to būs atļāvis, izsniedzot vadības ierīci vai atverot vārtus no iekšpuses ar tālvadību, kad saņemts zvans no vārtiem un noskaidrots ierašanās iemesls.

 

  • Signalizācija, kas ir modra ik brīdi

 

Cilvēks ne vienmēr var būt pietiekami modrs, viņam arī vajag atpūsties, tāpat ne vienmēr atrodamies savā īpašumā. Tāpēc ir svarīgi, ka ir tehnoloģijas, kas prombūtnes laikā spēj nenogurstoši stāvēt sardzē par īpašuma drošību. Un signalizācija noteikti ir viena no šādām tehnoloģijām.

Paši modernākie risinājumi šajā jomā ļauj parūpēties, ka gandrīz ne puteklītis neizkustēsies bez jūsu ziņas. Trauksmes signāli uzreiz tiek novirzīti apsardzes uzņēmumam, kas nekavējoties reaģē, lai noskaidrotu trauksmes iemeslu. Visbiežāk jau dažu minūšu laikā objektā ierodas apsardzes darbinieki, kuri operatīvi apseko objektu, konstatējot, vai nav neatļautas iekļūšanas.

Signalizācija ir būtiska ne tikai komercobjektiem, kur glabājas vērtīgs īpašums, bet arī privātajās teritorijās, jo tās ir gana iecienīts objekts noziedzniekiem, jo cilvēku personīgās mantas var viegli un ātri realizēt, samazinot iespēju, ka policijai izdosies vainīgos izskaitļot. Signalizācija ir būtisks faktors, kas liek zaglim atteikties no domas par iekļūšanu konkrētajā īpašumā.

 

  • Video novērošana ļauj uzraudzīt lielus un sarežģītus objektus

 

Vietās, kur ir aktīvāka cilvēku plūsma un liela teritorija, labu efektu drošības palielināšanai sniedz arī video novērošana. Tas ļauj sekot līdz cilvēku darbībām un operatīvi rīkoties, kas ir būtiski veikalos. Te gan jārēķinās, ka bieži vien nepieciešami cilvēkresursi, lai reālajā laikā sekotu šiem video ierakstiem. Bet daudzviet izvēlas to nedarīt, jo video novērošana ir tikai papildu elements, ko var efektīvi izmantot, lai atrisinātu kādu neskaidru situāciju. Tad tiek veikta ierakstu izskatīšana, kas arī atklāj notikumu gaitu.

Minētie varianti ir tikai daļa no tā, ko tehnoloģiskie risinājumi mūsdienās piedāvā drošības palielināšanai. Noteikti vēl ir citas iespējas, par kuru efektivitāti katrā situācijā var spriest drošības jomas eksperti, kuri arī palīdzēs izvēlēties efektīvākos un ērtākos risinājumus.

Un sākt domāt par savu, sava mājokļa un uzņēmuma drošību nekad nav par vēlu, to var sākt jau šajā pašā brīdī.

Leave a Reply