Būt uzņēmējam — ko tas īsti nozīmē?

Posted on Posted in Vispārīgs

Tagad par uzņēmējiem sevi dēvē daudzi, jo mazais un vidējais bizness ieņem arvien stabilāku vietu. Jaunie uzņēmumi tiek dibināti daudz, tie rodas kā sēnes pēc lietus. Lai gan likumdošanas izmaiņas tagad nedaudz šo procesu bremzē, bet pamatā tendence saglabājas. Katrs var savu hobiju, ieceri un sapni pārvērst par uzņēmumu, pelnīt un mēģināt iekarot pasauli.

Vajadzīga tikai īstā ideja, kura ir jālaiž gaisā īstajā brīdī.

idejaTomēr būt uzņēmējam nav tikai ģenerēt idejas, ir jāprot to visu pārvērst realitātē, taustāmā formātā, uztvert noteiktā likumdošanas un finansiālā rāmī, redzēt arī attīstības perspektīvas. Un tas jau vairs nemaz neizklausās tik jautri, kā darboties tikai ar ideju un tās attīstīšanu. Būt uzņēmējam ir spēt vadīt, plānot, sistematizēt, uzņemties atbildību, risku un skatīties vairākus soļus uz priekšu.

Bieži vien to visu nespēj izdarīt viens un tas pats cilvēks, kuram ir lieliska ideja un vīzija. Tāpēc uzņēmums ir komandas darbs. Tie ir vairāki cilvēki, no kuriem katrs ir spēcīgāks kādā citā jomā, katram ir savi pienākumi, kopīgiem spēkiem tiek radīts kaut kas lielāks.

Svarīgi ir saprast, kādas ir katra stiprās puses, izaugsmes potenciāls, ko pamatā nosaka raksturs un personības tips.

Ne visi ir vadītāji, ne visi ir dzimuši līderi un oratori. Bet ne visi var precīzi izpildīt, sarēķināt un sagatavot dokumentāciju. Piemēram, nevar taču uzņēmums eksistēt bez gramatvedības. Tāpēc kādam par to jāuzņemas atbildība. Var algot grāmatvedi, kurš visu no malas bezkaislīgi paveiks. Bet daudz perspektīvāk ir pašiem ielauzīties šajā jomā. Tam kuram tas padodas, var palīdzēt atbilstoša grāmatvedības programma, ar kuru var pārvaldīt visu, kas saistīts ar uzņēmuma finansēm. Tas ir labs pamats, lai visas lietas uzņēmumā būtu sakārtotas un pārskatāmas.

Uzņēmēju ērtākam darbam pieejama arī bezmaksas grāmatvedības programma, kas pārvaldāma tiešsaistē — Ekonts. Tas ir mūsdienīgi, ērti, ātri un vienkārši. Bezmaksas grāmatvedības programma ļauj uzņēmējam pārraudzīt savu finanšu plūsmu, rēķinus un citas aktuālās lietas jebkurā vietā un sev ērtā laikā.

Uzņēmējdarbība ir multidisciplināra joma, jo tajā savienojas daudzas prasmes un vajadzības. Tā ir ekonomika, radoša domāšana, arī stratēģija, komunikācija un mārketings, pavisam tehniskas un praktiskas lietas. Lai uzņēmums varētu eksistēt, jāspēj savienot visas šīs jomas labi strādājošā mehānismā, kas jāpārvalda. Uzņēmējdarbība ir izaicinājums, katru dienu tā ir cīņa, radošs un arī praktisks darbs. Varbūt katru dienu neredz augļus un ieguvumus, bet jāspēj nedaudz tālāk saredzēt to mērķi, uz kuru notiek virzība.

Neko jau vienā dienā nevar sasniegt. Un visam pāri ir sapņi, idejas un ticība, ka kaut ko ir iespējams paveikt un ar savu darbu radīt.

Leave a Reply