Uzņēmējiem aktuāla informācija ir arī televīzijā

Posted on Posted in Uncategorized

Brīžiem šķiet, ka pa televizoru rāda tikai vienas negācija vai arī muļķīgas filmas. Dažreiz tiešām nav nekā, ko paskatīties. Bet pa dažiem kanāliem tomēr šad tad ir tiešām labi un informatīvi raidījumi, kas man kā uzņēmējam ir pat ļoti noderīgi. Tā esmu ar lielu interesi skatījies raidījumus par jaunumiem likumdošanā, kur nozares eksperts paskaidro dažādus sarežģītus jautājumus. Nesen bija raidījums, kur stāstīja par iespējām daudz vienkāršāk pārvaldīt neliela uzņēmuma grāmatvedību. Man šāda informācija bija kā naglai uz galvas, jo grāmatvedības lietas manā mikrouzņēmumā ir klupšanas akmens.

 

Raidījums laikam bija kādā no vietējiem kanāliem, LTV1 vai Rīga TV24. Tajā stāstīja, ka pavisam efektīvi var pārvaldīt grāmatvedību, ja izmanto mūsdienīgas metodes un rīkus, ko piedāvā internets. Piemēram, risinājums var būt grāmatvedības programma, kas strādā tiešsaistē.  Raidījumā tika minētas dažādas priekšrocības šādai grāmatvedības pārvaldībai, arī parādīts vairāku uzņēmēju viedoklis un pieredze.

 

Izmēģināt arī pašam

Pēc raidījuma biju diezgan ieinteresēts, tāpēc internetā arī sameklēju plašāku informāciju par šādām grāmatvedības programmām. https://ekonts.lv/ bija pirmā grāmatvedības programma, ko sīkāk izpētīju, izlasīju mājaslapā pieejamo informāciju. Un secināju, ka tas tiešām varētu izdoties. Man jau arī nebija ko zaudēt, jo pirmo gadu šī grāmatvedības programma bija izmantojama pilnībā bez maksas. Tāpēc es nolēmu to izmēģināt. Piereģistrējos, ievadīju visus sava uzņēmuma datus. Un jau pirmajā nedēļā jutu, cik tas ir ērti un saprotami. Man nebija ienācis prātā, ka manas saspīlētās attiecības ar grāmatvedības lietām var atrisināt grāmatvedības programma.

 

Tagad jau vairāk nekā pus gadu izmantoju Ekonts grāmatvedības programmu tiešsaistē. Tas ļauj man paveikt vajadzīgās lietas jekurā laikā, jebkurā vietā, kur atrodos. Ir pavisam viegli izveidot rēķinus, iesniegt atskaites, aprēķināt darbinieku algas. Tagad nemaz vairs nesatraucos par šīm lietām, varu pilnībā koncentrēties biznesa pārvaldības jautājumiem.

 

Vispār jau es televizoru neskatos bieži, jo tas atņem daudz laika, pat nepamanu, ka pagājusi jau stunda un vairāk. Bet ir vērts šo laiku veltīt, ja rāda kaut ko tiešām noderīgu, tāpēc ik pa laikam ieslēdzu kanālus, kuros ir informatīvi raidījumi.

 

Iedvesmas stāsti no citiem uzņēmējiem

Un vēl man ļoti patīk dzirdēt un redzēt veiksmīgus, iedvesmojošus stāstus par citiem uzņēmējiem visā Latvijā. Reizēm tie patiesi ir neticami stāsti, kā uzņēmīgi cilvēki tukšā vietā un gandrīz no nekā izveido veiksmīgu biznesu, kas ir viņu sirdsdarbs un arī peļņas avots.

Kaut biežāk tiktu stāstīts par šādiem veiksmīgiem piemēriem. Tas parādītu, ka ne visur un viss ir tikai slikti. Nav visur bezcerība un bezdarbs. Protams, kas situācija nav viegla, bet tas nenozīmē, ka trūkst radošu, strādīgu un mērķtiecīgu cilvēku, kuri gatavi lauzties cauri birokrātijai un atlocīt piedurknes, lai cītīgi strādātu savu sapņu un mērķu piepildīšanai. Tikšanās ar šādiem cilvēkiem mani vienmēr iedvesmo, sniedz jaunu enerģiju darbam, ļauj pārvarēt ķibeles. Manuprāt, uzņēmēji viens otram var sniegt noderīgu atbalstu un arī iedvesmot.

Leave a Reply