Vecu cilvēku aprūpe – kā nodrošināt komfortu un izklaides?

Posted on Posted in Veselība

Ja mājās ir jāaprūpē kāds tuvs un mīļš cilvēks, tad parasti svarīgākās rūpes līdzās medicīniskai aprūpei ir par tuvinieka ikdienas komfortu un arī emocionālo labsajūtu. Ja pacientam jāpavada visa diena gultā vai ratiņkrēslā, tad izklaides un pārvietošanās iespējas ir ierobežotas.

Vecu cilvēku aprūpeTāpēc ir īpaši jāpiedomā pie tā, kā iekārtot vidi, kādas atpūtas un izklaides iespējas pacientam nodrošināt. Atkarībā no aprūpējamā cilvēka vecuma un slimības var izvēlēties izmantot mūsdienu digitālās tehnoloģijas. Var ierīkot pacientam ērtu vietu klēpjdatora izmantošanai un interneta lietošanai.

Tāpat telpā, kurā laiku pavada slimnieks, noderēs liela izmēra un labas kvalitātes televizors. Ja pacients ir gados vecāks un nevēlas izmantot jaunākās tehnoloģijas, tad vienmēr noderēs laika pārbaudes izturējis laika kavēklis – radio. Ja redzes stāvoklis to ļauj, vajadzētu piedāvāt arī daudzveidīgu lasāmvielu.

Vecu cilvēku aprūpe ir grūts un atbildīgs darbs, it īpaši, ja pacientam ir nopietni kustību traucējumi un saslimšanas. Tad rūpes par atbilstošu higiēnu ir viens no svarīgiem punktiem. Bieži vien šādiem pacientiem ir problēmas ar urīna nesaturēšanu.

Un ierobežotās iespējas pārvietoties, izmantot labierīcības, liek izmantot higiēnas līdzekļus. Vieni no pieprasītākajiem higiēnas līdzekļiem šādiem gadījumiem ir TENA autiņbikses pieaugušajiem.

Tās ir ar augstu uzsūktspēju un nodrošina aizsardzību pret visu veidu nesaturēšanām. TENA lielas pūles pielicis tam, lai izstrādājumi būtu no moderniem un ādai saudzīgiem materiāliem, lai autiņbiksēm jeb pamperiem būtu izcila uzsūktspējai, aizsardzība pret noplūdēm, tās uzreiz novērstu nepatīkama aromāta rašanos. TENA pamperi ir ērti uzvelkami un noņemami. Tas noteikti ievērojami atvieglos vecu cilvēku aprūpi.

TENA ražo un piedāvā arī citus urīna nesaturēšanas pacientiem piemērotus higiēnas līdzekļus. Ja noplūdes nav lielas un pacientas slimība, kustību ierobežojumi nav apjomīgi, tad var izmantot uzsūcošās apakšbikses, paketes vai pašlīmējošos ieliktņus. Tie visi ir augstākās kvalitātes higiēnas līdzekļi, kas nopērkami katrā aptiekā.

Jāatgādina arī tas, ka pacientiem ar noteiktām diagnozēm zināmu daudzumu higiēnas līdzekļu kompensē valsts. Ģimenes ārsts izraksta recepti, ar kuru aptiekā var saņemt 90 higiēnas izstrādājumus katram mēnesim.

Tuvāk par visiem TENA higiēnas līdzekļiem, kas būtu piemēroti tuvinieku aprūpē, var uzzināt interneta vietnē www.tena.lv, kur arī var pasūtīt bezmaksas paraugus, lai izmēģinātu un pārbaudītu produkcijas kvalitāti. Jo mūsu mīļo labsajūta un komforts ir mūsu galvenās rūpes.

Leave a Reply