Vediet bērnus ārā — svaigā gaisā!

Posted on Posted in Veselība

pavadiet laiku ar bērnu kopā svaigā gaisāVecāki vienmēr meklē veidus un iespējas, kā saviem bērniem nodrošināt visu to labāko. Viena no sensitīvām tēmām ir bērnu veselība. Vecāki klausās padomos, meklē brīnumreceptes, kas nodrošinātu mazo pret slimībām, eksperimentē ar pārtiku, izmēģina gan dabas, gan farmācijas radītos aizsarglīdzekļus. Tomēr bieži vien jautājumu ir vairāk nekā atbilžu. Un ar laiku nāk apziņa, ka tas, kas der vienam, var nederēt otram. Tāpēc formula, kā gādāt, lai bērnam ir laba veselība un imunitāte, ir jāatrod vecākiem pašiem, sajūtot savu bērnu un piemeklējot tieši to, kas strādā vislabāk viņam.

Tomēr visi — gan vecāki, gan mediķi — piekritīs, ka viena no metodēm, kas vienmēr nāk par labu, ir iešana ārā. Bērnam ir jānodrošina regulāras pastaigas, svaigs gaiss, saskaršanās ar dažādiem laika apstākļiem, kas ļauj organismam norūdīties.

Ārā jādodas gan zīdainītim, gan bērnudārzniekam, gan skolas vecuma bērnam. Padomājiet, vai jūsu bērns pavada pietiekami daudz laika svaigā gaisā? Ja ir savs pagalms, tad tas ir vieglāk, jo bērns var spēlēties drošā un pašu labiekārtotā teritorijā. Bet arī tad, ja dzīvojat daudzstāvu ēkā, kur nav bērniem piemērota pagalma, tas nav attaisnojums, lai nevestu bērnu ārā. Te gan vecākiem jāsaprot, ka pašiem būs jāvelta vairāk laika, jo jādodas ar bērnu pastaigās uz parku, uz spēļu laukumiem.

Vasarā noteikti var izmantot iespēju un doties uz laukiem pie radiem vai draugiem, kur bērns jau var izbaudīt pavisam citas kvalitātes būšanu ārā. Tur gan gaiss būs svaigāks, gan iespēja iepazīt tuvāk dabu, dzīvniekus, gan izbaudīt lielāku brīvību nekā pilsētā.

Vecāki, kuriem ir mazulis, kurš tikko sācis staigāt, vai nedaudz lielāks, var justies apgrūtināti no došanās ārā, jo bērns ir kustīgs, neklausa lūgumam iet pie rokas, vāji izprot drošības jautājumus. Vecākiem būšana ārā sanāk viena liela skriešana pakaļ savam bērnam. Te labs palīgs būs ērti un viegli pastaigu vai sporta rati. Ar to palīdzību vieglāk pievarēt garākus ceļa posmus, ielikt tur bērnu, kad viņam pēkšņi apnīk iet, kad ir miedziņš vai vēlme paniķoties. Pēc tam atkal var laist skriet. Viegli un ērti saliekami rati ir labākais sabiedrotais vecākiem, kuriem ir bērni vecumā līdz 3 gadiem. Laba izvēle būs Chicco bērnu rati, kas ir ergonomiski, viegli, moderni, ērti saliekami.

Leave a Reply